Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Mini Chat
Παρασκευή, 2019-02-22, 20:08
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 9 of 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 7
  • 8
  • 9
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
DeadlyWalkerDate: Πέμπτη, 2018-02-01, 18:46 | Message # 121
Group: Vip
Status: Offline
Έχετε σκεφτεί καθόλου την κατηγορία των κυρώσεων στους κανόνες?
P.X.
1)Παραβίαση του κανόνα περι υβριστικού nickname,o χρήστης θα διαγράφεται χωρίς καμία προειδοποίηση(ή μετά απο προειδοποίηση και μη ανταπόκριση).
(Έτσι θα αποφύγει καποιος να κανει κακο nick γιατι θα ξερει πως αυτόματα θα διαγραφει,χωρις να απασχολούνται διαχειριστές με μηνυματα κτλ)
2) Παραβίαση των κανόνων 3.2 3.3. 3.4 flood,flame,overposting ο χρήστης θα μλοκάρετε για 2 ημέρες μετα σπο προειδοποίηση...
κτλ

Είδα τον αστερίσκο βέβαια που έχετε για τα nick(*Ο χρήστης είναι υποχρεωμένος να αλλάξει το nick του(ψευδόνυμο) όταν λάβει ειδοποίηση απο τους διαχειριστές.) αλλα πιστεύω πως οι κυρώσεις είναι που λίγο κρατάνε τον ανεγκεφαλο,αν δει λοιπον πως ο λογαριασμος του θα διαγραφει χωρις προειδοποιηση θα σκευτεί πριν τον κανει γιατι τζάμπα κόπος.
Δεν ξέρω κατα πόσο μπορει να ειναι χρησιμο ολο αυτό αλλά είπα να το καταθέσω.
steriosdDate: Παρασκευή, 2018-02-02, 18:34 | Message # 122
DeadlyWalker, καλες οι κυρωσεις που γραφεις αλλα ειναι εφικτες να πραγματοποιηθουν?
SoullessRiderDate: Σάββατο, 2018-02-03, 23:35 | Message # 123
Group: moderator
DeadlyWalker, σε γενικές γραμμές, αυτός είναι και ο τρόπος / το μέτρο της αντίδρασής μας, ανάλογα την παράβαση...
Γιατί στο "1" συνήθως δείχνει από πριν το τι θα κάνει, αργά ή γρήγορα.
Απλά μπορεί να αλλάξει και nickname "για τα μάτια του κόσμου" / να μας καθησυχάσει μέχρι να έχει όρεξη να κάνει τα υπόλοιπα
Ή να είναι κάποιο άπειρο μέλος στα θέματα του ίντερνετ και των άγραφων και μη κανόνων (όπως και στο "2")

Αλλά
Το είδος / η φύση του ιστότοπου είναι τέτοιο που δεν θα κάνει κάποιο troll 
να το ξανασκεφτεί, όποια και αν είναι η πιθανή / δυνατή / περιορισμένη από το προαναφερθέν τιμωρία του..
Το troll
θα φτιάξει προφίλ με ένα τυχαίο ή μη nickname, πιθανόν να φτιάξει και άλλα προφίλ,
με παρόμοιο ή μη nickname και απλά θα προχωρήσει στο τρολάρισμα....
δεν θα το νοιάζει αν διαγραφεί για πάντα ή όχι ένα ή όλα τα προφίλ του.

Θα κάνει την....."πλάκα" του, θα νιώσει σπουδαίος, θα πάρει και τη δόση (αδρεναλίνης) του και θα φύγει...
Και όποτε του ξανά καπνίσει θα κάνει το ίδιο....

Και στις δύο περιπτώσεις που περιγράφεις, κατά μεγαλύτερο ποσοστό, πρόκειται για προφίλ που έχουν φτιαχτεί για δράση troll...
steriosdDate: Παρασκευή, 2019-02-01, 22:07 | Message # 124
Χαιρετω
Πριν λιγο καιρο συζητουσα με τον κολλητο μου για ταινιες που βλεπουμε εδω και με ρωταει το εξης-Γιατι να γινω μελος και να κανω εγγραφη ?Αυτος που ειναιμελος(εχει προφιλ)εχει καποιο προνομιο εκτος απο το να σχολιαζει και να γραφει στο φορουμ?
Και ερχομαι να ρωτησω και εγω με την σειρα μου μηπως θα ηταν καλο να δινονταν κινητρα ωστε να γινονται μελη καποιοι?
Marianna244Date: Τρίτη, 2019-02-05, 10:51 | Message # 125
steriosd, Καλημέρα Στέργιο  smile  Πιστεύω για ένα  μέλος υπάρχουν κάποια καλά  προνόμια ,π.χ ο σχολιασμός στις ταινίες ή γενικά στο φόρουμ, πρόσβαση στο τσατ ,τα κλασσικά awards/reputation/gifts , καθώς και η επικοινωνία των μελών μέσω πμ. Πάνω κάτω τα περισσότερα σάιτ παραχωρούν τα ίδια προνόμια στα μέλη . Παρόλα αυτά αν οι διαχειριστές θέλουν να μας δώσουν κι άλλα γιατί όχι  tongue Ρίξε καμμιά ιδέα σαν πιο παλιός  wink
steriosdDate: Τρίτη, 2019-02-05, 15:03 | Message # 126
Εγω απλα μεταφερω τον προβληματισμο του φιλου μου ,ειμαι ευχαριστημενος με το παραπανω απο την διαχειρηση και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο και πιο ενημερωμενο σαιτ που υπαρχει εδω και 5 χρονια που το παρακολουθω
Marianna244Date: Τετάρτη, 2019-02-06, 19:26 | Message # 127
Ναι συμφωνώ ,ισχύει πως είναι το καλύτερο σάιτ από πολλές απόψεις ,για μένα τουλάχιστον .Τρία χρόνια μέλος  έχω να πω μόνο τα καλύτερα για την διαχείριση . Τώρα για τους επισκέπτες ,ίσως μια καλή ιδέα θα ήταν,να υπήρχε κάπου ένα θέμα ..,
Π.χ : Προνόμια Μέλους (νομίζω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ) κι ο επισκέπτης να αποφασίζει αν προτιμά να γίνει μέλος κανονικό .
Ίσως αυτό να έδινε όντως κάποιο κίνητρο .

Message edited by Marianna244 - Τετάρτη, 2019-02-06, 19:27
omoiosDate: Σάββατο, 2019-02-09, 18:30 | Message # 128
Group: χρήστες
Μια ενότητα ταινιών που να εμφανίζει ταινίες με δίκες, δικαστήρια κτλ. Υπάρχουν πολλές καλές ταινίες με δίκες, αλλά άλλες εμφανίζονται στην ενότητα ''εγκλήματος'', άλλες στην ενότητα ''αστυνομικές'', έχω βρει και μια στην ενότητα ''τρόμου''.
Γενικά, ως κατηγορία ταινιών ''δικαστικές'' (δανεικός ο όρος) είναι ενδιαφέρουσα.
Marianna244Date: Σάββατο, 2019-02-09, 20:48 | Message # 129
Μου ρθε κι αυτό .Να ανεβάσουμε την ανάλυση του άβαταρ βρε παίδες . Παλιά ήταν 500χ500 κι ήταν μια χαρά .Το 100χ100 που είναι τώρα είναι πολύ χαμηλή ανάλυση ,με αποτέλεσμα τα άβαταρ ή οι φωτογραφίες να είναι πολύ θολές .
hikari21Date: Δευτέρα, 2019-02-11, 00:47 | Message # 130
Group: χρήστες
Τι θα λεγατε να υπηρχε μια κατηγορια ειδικα για Κορεατικες σειρες? Ετσι θα ηταν ποιο ευκολο να τηε βρει καποιος! Αν γινετε φυσικα εννοειται!
steriosdDate: Δευτέρα, 2019-02-11, 19:32 | Message # 131
Marianna244, εχεις δικαιο καλο θα ηταν να γινει αυτο.Και εγω θα ηθελα να υπηρχε κατηγορια Ευρωπαικες ταινιες αλλα ξερω οτι ειναι δυσκολο να γινει.
Marianna244Date: Δευτέρα, 2019-02-11, 20:03 | Message # 132
Ναι ,πρίν ήταν ότι πρέπει η ανάλυση ,δεν ξέρω γιατί άλλαξε ,αλλά ελπίζω να γίνει όπως ήταν κάποια στιγμή . Επίσης συμφωνώ και για την κατηγορία που λες ,φαντάζομαι όμως ότι θα ναι πράγματι δύσκολο . Τόσες ταινίες θα πρέπει να μεταφερθούν στην νέα κατηγορία ή τουλάχιστον έτσι το σκέφτομαι εγώ ότι πρέπει να γίνει .
steriosdDate: Τρίτη, 2019-02-12, 12:49 | Message # 133
Θα πρεπει να μπει επιπλεον εκει που λεει ειδος ταινιας ,καταλαβες τωρα αν εχεις τοσες χιλιαδες ταινιες....
Marianna244Date: Τρίτη, 2019-02-12, 14:52 | Message # 134
Ε ναι δεν το βλέπω εφικτό για αυτόν ακριβώς τον λόγο ...
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
  • Page 9 of 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 7
  • 8
  • 9
Search:

Πρόσφατες προβολές (10)
Πρόσφατες Αναρτήσεις
Πρόσφατα σχόλια